Web provozuje
Interacta Travel
+420 608 057 057 +420 233 920 118

Hotel Maměnka

Národní kulturní památka hotel Maměnka a restaurace Libušín se nachází v nejatraktivnějším místě Valašska a Moravskoslezských Beskyd, v centru lyžařského areálu na Pustevnách, ideální místo pro ubytování na horách. Jedná se o dřevěné srubové secesní stavby s bohatým dekorem typickým pro Valašsko a slovanskou lidovou architekturu vůbec, jedno z prvních děl významného architekta Dušana Jurkoviče. Lyžařské vleky Pustevny patří mezi vyhlášené lyžařské areály v Beskydách, nabízí 11 vleků a dvousedačku, jedinou v Beskydech, která je provozována i v létě.

Hotel

Ostatní místa

Hotel Maměnka

756 57 Horní Be?va * Pustevny
e-mail: mamenka@czechhotels.cz

GPS (WGS84)

Šířka 49.489615 Délka 18.265618"
Podrobné cenyObjednávka/poptávka
Restaurace
Bar
Minibar
Parkování
Televize
Internet na pokoji

Hotel Maměnka nabízí ubytování v 3x pokoj standard (19 m2), 4x pokoj comfort (26 m2), 3x pokoj deluxe (33 m2) a 1 apartmánu (88 m2) vybavených kvalitním dřevěným nábytkem který vychází z architektonického stylu celého domu. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu vybavenou sprchovým koutem nebo vanou, TV/SAT, ledničku/minibar, pracovní stůl a telefon.

Apartmán je jeden velký pokoj ve třetím patře s třemi postelemi.

Snídaně je servírována v jídelně ve třetím patře nebo na přilehlé terase s krásným výhledem na okolní hory.

Restaurant Libušín


Nejkrásněj‘í jídelna Libušín byla pojmenována k poctě české kněžny Libuše. Interiér je vyzdoben freskami a sgrafity s motivy valašských a slovenských pověstí dle návrhů Mikoláše Alše. Portréty provedl akademický malíř Karel Štapfer. K unikátům interiéru patří tři secesní lustry, příborník, skleník a hodiny. Kolem stolu je umístěno 100 vyřezávaných židlí. Podle odborníků patří Libušín k nejcennějším dílům, která architekt Jurkovič navrhl.

Pustevny a okolí


Okolí nabízí množství turistických tras, které vedou na horu Radhošť ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, k soše pohanského boha Radegasta nebo do okolních měst, Rožnova pod Radhoštěm a Frenštátu pod Radhoštěm. Přímo na Pustevny vede z údolí Ráztoka v Trojanovicích u Frenštátu sedačková lanovka. O původu jména Pustevny kolovalo mnoho domněnek. Jisté je, že v místech, kde se dnes Pustevny nacházejí, stávala poustevna, ve které bydleli poustevníci. Poslední z nich jménem Felix zemřel v roce 1784 a nedlouho poté byla poustevna dekretem Josefa II. zrušena. Za podobu Pusteven, jak je známe dnes, vděčíme turistickému spolku Podhorská jednota Radhošť, jehož členové nechali v roce 1891 postavit dřevěnou turistickou útulnu s ložnicemi a restaurací. Nazvali ji Na Pustevně. Později vznikaly z iniciativy spolku na pustevnách také další stavby, včetně Maměnky a Libušína.

Socha Radegasta, pohanského boha Ratarů, je dílem sochaře Albína Poláška. Vytvořena roku 1930 ve Spojených státech, v červenci roku 1931 byla přivezena z Frenštátu pod Radhoštěm pětispřežím při příIežitosti Slovanské pouti na Radhošť.

Kaple sv. Cyrila a Metoděje dostavěná roku 1898 je dominantou dotvářející siluetu hory Radhošť. Je nejvýše položenou svatyní v naší republice (1129 m). Podle pověsti stál na tomto místě již za misijních dob patronů této kaple - tj. již v 9. století z jejich iniciativy prvý kříž. Prokazatelný je však až dřevěný kříž z roku 1735, který se stal základem pro konání prvých poutí. Dřevěná zvonice se šindelovou střechou byla přistavěna v roce 1924 při celkové opravě – tehdy byla celá kaple obložena impregnovaným šindelem.


Pokoje a Ceny

Ceny za pokoj/noc, v korunách. Převodník měn


Cena zahrnuje snídani, parkovné a rekreační poplatky.
Apartmá: Cena zahrnuje navíc 3 chodové menu v restauraci Libušín.

Děti do 3 let bez nároku na stravu a lůžko zdarma.
Děti od 3 do 10 let na přistýlce s 20% slevou.
Dětské postýlka: 300,- Kč/pobyt

Domácí zvířata nejsou v hotelu povolena.

Formulář pro objednávku či poptávku:1
Tyto pole jsou povinné
Počet nocí a datum příjezdu
    

2
Počet a typ požadovaných pokojů
Požadované pokoje

 

3
Tyto pole jsou povinné
Údaje o Vaší osobě


číslo mobilního telefonu
pokud je to možné
Platební a stornovací podmínky

Běžně neúčtujeme žádnou zálohu, předplatbu ani rezervační poplatek, můžete platit přímo v hotelu kreditní kartou či v hotovosti. Nezrušíte-li však objednávku do dvou dní do příjezdu a nepřijedete-li, bude Vám účtována cena za první noc. V případě skupinové rezervace budou podmínky dohodnuty individuálně.


Požadujete okamžitou odpověď?

Vaše poptávka bude zodpovězena promptně.
Pokud zvolená možnost ubytování není volná, bude Vám nabídnuta alternativa stejného standardu a ve stejné lokaci našimi zkušenými operátory.

Booking & Inquiry info

Kontaktujte nás:

Telefon +420 233 920 118


Skype Call me Chat with me
ICQ389398826 Denně: Po-Pá 9-17, So+Ne 10-17
mamenka@czechhotels.cz


TOPlist