Web provozuje
Interacta Travel
+420 608 057 057 +420 233 920 118

Hotel Maměnka

Národní kulturní památka hotel Maměnka a restaurace Libušín se nachází v nejatraktivnějším místě Valašska a Moravskoslezských Beskyd, v centru lyžařského areálu na Pustevnách, ideální místo pro ubytování na horách. Jedná se o dřevěné srubové secesní stavby s bohatým dekorem typickým pro Valašsko a slovanskou lidovou architekturu vůbec, jedno z prvních děl významného architekta Dušana Jurkoviče. Lyžařské vleky Pustevny patří mezi vyhlášené lyžařské areály v Beskydách, nabízí 11 vleků a dvousedačku, jedinou v Beskydech, která je provozována i v létě.

Hotel

Dvoulůžkový1590 KčOstatní místa

Hotel Maměnka

756 57 Horní Be?va * Pustevny
e-mail: mamenka@czechhotels.cz

GPS (WGS84)

Šířka 49.489615 Délka 18.265618"
Podrobné cenyObjednávka/poptávka
Restaurace
Bar
Minibar
Parkování
Televize
Internet na pokoji
Zvířata

Hotel Maměnka nabízí ubytování v 10ti pokojích a 1 apartmánu vybavených kvalitním dřevěným nábytkem který vychází z architektonického stylu celého domu. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu vybavenou sprchovým koutem nebo vanou, TV/SAT, ledničku/minibar, pracovní stůl a telefon.

Apartmán je jeden velký pokoj ve třetím patře s třemi postelemi.

Snídaně je servírována v jídelně ve třetím patře nebo na přilehlé terase s krásným výhledem na okolní hory.

Restaurant Libušín


Nejkrásněj‘í jídelna Libušín byla pojmenována k poctě české kněžny Libuše. Interiér je vyzdoben freskami a sgrafity s motivy valašských a slovenských pověstí dle návrhů Mikoláše Alše. Portréty provedl akademický malíř Karel Štapfer. K unikátům interiéru patří tři secesní lustry, příborník, skleník a hodiny. Kolem stolu je umístěno 100 vyřezávaných židlí. Podle odborníků patří Libušín k nejcennějším dílům, která architekt Jurkovič navrhl.

Je velkým neštěstím že tato úžasná památka téměř úplně vyhořela v noci 3.března 2014. Majitel, Valašské muzeum v přírodě, má ale v plánu ji kompletně obnovit - nyní se sbírají finance a připravuje se architektonický projekt rekonstrukce.
Naštěstí hotel Maměnka, díky pohotovosti místních požárníků, zůstal požárem nedotčen.

Pustevny a okolí


Okolí nabízí množství turistických tras, které vedou na horu Radhošť ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, k soše pohanského boha Radegasta nebo do okolních měst, Rožnova pod Radhoštěm a Frenštátu pod Radhoštěm. Přímo na Pustevny vede z údolí Ráztoka v Trojanovicích u Frenštátu sedačková lanovka. O původu jména Pustevny kolovalo mnoho domněnek. Jisté je, že v místech, kde se dnes Pustevny nacházejí, stávala poustevna, ve které bydleli poustevníci. Poslední z nich jménem Felix zemřel v roce 1784 a nedlouho poté byla poustevna dekretem Josefa II. zrušena. Za podobu Pusteven, jak je známe dnes, vděčíme turistickému spolku Podhorská jednota Radhošť, jehož členové nechali v roce 1891 postavit dřevěnou turistickou útulnu s ložnicemi a restaurací. Nazvali ji Na Pustevně. Později vznikaly z iniciativy spolku na pustevnách také další stavby, včetně Maměnky a Libušína.

Socha Radegasta, pohanského boha Ratarů, je dílem sochaře Albína Poláška. Vytvořena roku 1930 ve Spojených státech, v červenci roku 1931 byla přivezena z Frenštátu pod Radhoštěm pětispřežím při příIežitosti Slovanské pouti na Radhošť.

Kaple sv. Cyrila a Metoděje dostavěná roku 1898 je dominantou dotvářející siluetu hory Radhošť. Je nejvýše položenou svatyní v naší republice (1129 m). Podle pověsti stál na tomto místě již za misijních dob patronů této kaple - tj. již v 9. století z jejich iniciativy prvý kříž. Prokazatelný je však až dřevěný kříž z roku 1735, který se stal základem pro konání prvých poutí. Dřevěná zvonice se šindelovou střechou byla přistavěna v roce 1924 při celkové opravě – tehdy byla celá kaple obložena impregnovaným šindelem.


Pokoje a Ceny

Ceny za pokoj/noc, v korunách. Převodník měn


Cena zahrnuje sn dani, parkovn a rekrea n poplatky. Je mo no p°iobjednat polopenze v cen 170 K , nebo plnou penzi v cen 340 K /os./den
Poplatek za psa : 200 K
D ti do 3 let bez nároku na stravu a lˇ ko - zdarma
D ti od 3 do 10 let na p°ist˜lce s 50% slevou
Zapuj en d tsk post˜lky : 100 K /den

Formulář pro objednávku či poptávku:Požadujete okamžitou odpověď?

Vaše poptávka bude zodpovězena promptně.
Pokud zvolená možnost ubytování není volná, bude Vám nabídnuta alternativa stejného standardu a ve stejné lokaci našimi zkušenými operátory.

Booking & Inquiry info

Kontaktujte nás:

Telefon +420 233 920 118


Skype Call me Chat with me
ICQ389398826 Denně: Po-Pá 9-17, So+Ne 10-17
mamenka@czechhotels.cz


TOPlist